Mój Blog

Jak osiągnąć sukces w byciu coachem w Polsce?

Statystyki na świecie nie odbiegają od tych polskich: zaledwie 20-30% absolwentów kursów coachingowych utrzymuje się w zawodzie. Jeżeli chcesz osiągnąć sukces w byciu coachem w Polsce, rozważ 4 kluczowe warunki, które musisz spełnić.

Czym różni się coaching od mentoringu?

Podobieństwa i różnice między coachingiem a mentoringiem są subtelne. Coachu i mentorze, rozpoznaj, kiedy możesz być tylko coachem, a kiedy mentorem. Dowiedz się, jak pracować, żeby się nie stresować w tej kwestii. Zastanów się, czego klienci potrzebują naprawdę i pod jakim warunkiem możesz im to zaoferować na poziomie profesjonalnym.

Jak szukać superwizora coachingu i dlaczego?

Jak szukać superwizora coachu? I po co? Wszyscy coachowie potrzebują superwizji. Coach to zawód polegający na słuchaniu ludzi. Więc sam też musi być kiedyś wysłuchany. To zasada w branżach pomocy i wsparcia, w tym w branży rozwojowej.

Coaching i pytanie: Jak zostać bogatym?

Zapytano mnie, jak można stać się zamożnym? Jak coaching może pomóc zostać bogatym? To zdarzenie zachęciło mnie do szybkiego spojrzenia na kwestię coachingu sytuacji finansowej. Oto 3 główne wskazówki.

Toksyczny szef

Kiedy się zatrudniamy, robimy to często na podstawie Employer Brandingu firmy. Czyli jej wizerunku przedstawianego potencjalnym kandydatom do pracy. Zatrudniamy się do firmy. Kiedy odchodzimy, to odchodzi od szefa.

Nowoczesne podejście do superwizji

Do 2018 r. w Polsce dominowała koncepcja superwizji w stylu amerykańskim – jako nadzoru i  surowej oceny umiejętności. Obecnie upowszechnia się u nas rozumienie superwizji jako sytuacji rozwojowej – wypracowane przez EMCC.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress