koło małe Agnieszka

Agnieszka Kaseja

Coach przedsiębiorczości, Mentorka kobiet, Trener Mental Toughness, Doradca w zakresie brandingu i content marketingu

facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Podejście zen coachingowe. To działa!

Zen Coaching opracowany i zaproponowany światu przez Kåre Landfalda to coaching transformacyjny, operujący na najwyższych poziomach oddziaływania metod coachingowych.

Działa on tak skutecznie ponieważ sięga on od razu i wprost do sensu życia, podstaw egzystencji, tożsamości klienta i jego uwewnętrznionych wartości. W wielu procesach coachingowych mamy najczęściej do czynienia z pełną koncentracją na bieżących celach życiowych czy zawodowych i pytania o najgłębsze motywacje klienta nie pojawiają się. W Zen Coachingu są one „na porządku dziennym”.

Aby móc zaproponować klientowi wewnętrzną podróż do owych najwyższych poziomów tożsamości, coach pyta:

Za czym tęsknisz?

Co sprawia, że chce Ci się żyć?

Co jest najgłębszą przyczyną Twojego istnienia?

Co jest dla Ciebie najważniejsze?

Oczywiste jest, że, aby postawić komuś skutecznie takie pytanie, muszą być stowrzone odpowiednie warunki ZAUFANIA. Wymagają one od coacha profesjonalizmu na poziomie:

  • wiedzy
  • umiejętności
  • postawy
  • tożsamości
  • stałej, pogłębionej autorefleksji.

Szczególnie ta ostatnia jest esencją pracy, którą zen coach ma obowiązek wykonywać każdego dnia. Aby rozmawiać o sprawach tak ważkich jak to, co nas nakręca w życiu, zen coach musi „rezonować” z klientem. Wiele z jego odpowiedzi płynie bowiem prosto z serca. Coach, żeby je odzwierciedlić i wzmocnić, musi być odpowiednio nastrojonym instrumentem, grającym na tej samej co klient nucie  – bez fałszywych akordów.

Mówimy tu o tym, że najważniejsza dla sukcesu klienta jest profesjonalna receptywność coacha w 3 obszarach:

1. dotarcia do istoty rzeczy

2. gotowości serca do przyjęcia tych treści z szacunkiem i otwartością

3. pełnej obecności TU i TERAZ.

Te trzy elementy stanowią ciągły obszar szkolenia, ćwiczenia, treningu zen coacha. W efekcie ma on szansę stać się głęboko odczuwającym człowiekiem i wrażliwym narzedziem pracy z kimś, kto szuka sprzymierzeńca na drodze zmiany.

Postawa zen coachingowa stała mi się bardzo bliska, ponieważ sama doświadczyłam jej mocy oraz widziałam na własne oczy liczne dowody na jej transformującą moc. Zapraszam na sesje wykorzystujące zasady zen-coachingu.

Na zdjęciu uczestnicy 5-dniowego szkolenia Zen Coachingowego z Kåre Landfaldem „Zanurzenie w byciu”, Nowa Iwiczna, marzec 2016

Teraz zobacz kilkuminutowy film z Kare Landfaldem o zawartości szkoleń dla zen coachów.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress