Mój Blog

Coaching na pograniczu

Zastanawiasz się, czy coaching na pograniczu np. terapii, mentoringu, psychoedukacji, treningu jest skuteczny? Nie udawajmy, że coś takiego nie istnieje… Istnieje. Nie zamykajmy więc oczu, lecz raczej popatrzmy “szeroko otwartymi oczyma”.

“Sesja chemiczna” w coachingu

Dlaczego uważam, że nie powinno się nazywać sesji wstępnych w coachingu “sesjami chemicznymi”? Dlaczego uważam, że ta nazwa bagatelizuje znaczenie tych spotkań, umniejsza sprawczość coacha i wpływa tym samym na przebieg całego procesu?

Jak osiągnąć sukces w byciu coachem w Polsce?

Statystyki na świecie nie odbiegają od tych polskich: zaledwie 20-30% absolwentów kursów coachingowych utrzymuje się w zawodzie. Jeżeli chcesz osiągnąć sukces w byciu coachem w Polsce, rozważ 4 kluczowe warunki, które musisz spełnić.

Czym różni się coaching od mentoringu?

Podobieństwa i różnice między coachingiem a mentoringiem są subtelne. Coachu i mentorze, rozpoznaj, kiedy możesz być tylko coachem, a kiedy mentorem. Dowiedz się, jak pracować, żeby się nie stresować w tej kwestii. Zastanów się, czego klienci potrzebują naprawdę i pod jakim warunkiem możesz im to zaoferować na poziomie profesjonalnym.

Jak szukać superwizora coachingu i dlaczego?

Jak szukać superwizora coachu? I po co? Wszyscy coachowie potrzebują superwizji. Coach to zawód polegający na słuchaniu ludzi. Więc sam też musi być kiedyś wysłuchany. To zasada w branżach pomocy i wsparcia, w tym w branży rozwojowej.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress