UMÓW SIĘ NA KONSULTACJE WSTĘPNĄ.

 

60 minutowa sesja wstępna jest bezpłatna.

Zadzwoń: 794 377 307

Napisz:agnieszka.kaseja@gmail.com

 

NASZE CZASY

W dzisiejszych zabieganych czasach sesja coachingowa może być jednym z niewielu momentów, kiedy masz czas naprawdę tylko dla siebie.

Kiedy możesz się o siebie zatroszczyć.

Coaching z profesjonalistką /-tą to cykl kilku sesji, które prowadzą do refleksji, lepszego samopoznania, poszerzenia perspektywy na swoje życie, poprawy relacji w tym zawodowych, eksperymentowania z nowymi korzystnymi zachowaniami, zmiany złych nawyków.

Czasami mówi się, że coaching to zmiana narracji o sobie. Zmiana z narracji, w której bywa, że krytykujemy siebie, a bywa, że wprost siebie… nie lubimy i nie wierzymy w swoje możliwości, na narrację przyjazną, życzliwą i pełną zrozumienia i akceptacji dla nas, takimi jakimi jesteśmy.

POTRZEBA ZMIANY PRZEKONAŃ O SOBIE I ŚWIECIE

Mówimy tu o zmianie przekonań, która bywa konieczna, żeby ruszyć z miejsca. Częstokroć też coaching dotyka głęboko i pozwala nam zmodyfikować nasze przekonania

  • o dbaniu o siebie,
  • dawaniu sobie czasu,
  • zajmowaniu należnego miejsca,
  • ochronie własnych wartości,
  • o zaufaniu do swoich możliwości,
  • o miłości do siebie i świata.

ŚWIAT NIE SPRZYJA TROSCE O SIEBIE

Żyjemy w świecie bardzo szybkim i ekspansywnym, świecie, który często wyczerpuje nasze zasoby i jeśli nie postawimy wyraźnych granic z łatwością zagarnie naszą osobistą przestrzeń, przestrzeń naszego bezpieczeństwa. Tak bywa np. z toksyczną, wyczerpującą pracą czy relacją.

COACHING TO CZAS TYLKO DLA SIEBIE

W takiej sytuacji ważne jest, żeby regularnie wygospodarowywać sobie miejsce i czas TYLKO DLA SIEBIE. Niektórym osobom wystarcza godzinka wybiegania. Inni potrzebują wyraźnego zatrzymania się. Bywa, że jeśli na co dzień żyjemy w duzym stresie, nasz organizm jest cały czas w trybie walki bądź ucieczki (unikania kryzysów), i żeby chronić psychikę angażuje cały system obronny. Mówiąc najkrócej, systemy te, „pomyślane” zostały przez naturę do szybkich i krótkich interwencji. Służą znieczuleniu, zasłonięciu pewnych wydarzeń przed okiem naszej świadomości, odwróceniu naszej uwagi od trudnych przeżyć, zapomnieniu o strasznych wspomnieniach, itd. Generalnie nasz umysł ma do wykorzystania liczne mechanizmy dysocjacji od rzeczywistości.

Czasami zaprasza nas do wspomagania się czy raczej znieczulania jakąś substancją psychoaktywną.

CHRONICZNY STRES NISZCZY

Jeśli jednak utrwalają się one wraz z chronicznym stresem, kiedy jedna sytuacja stresowa goni poprzednią, dysocjacja staje się szkodliwa. Jesteśmy oderwani od rzeczywistości. Zaczynamy przeżywać swoje życie jakbyśmy obserwowali  film. Nie jesteśmy w stanie złościć się, ale nie jesteśmy w stanie także się cieszyć. Często nie jesteśmy w stanie wejść w prawdziwy kontakt z drugim człowiekiem, jakby oddzielała nas szklana tafla. Przestaje nam zależeć na czymkolwiek i dawne idee, o które gotowi byliśmy walczyć, przestają nas poruszać. Życie powoli traci sens.

COACHING TRANSFORMACYJNY UWRAŻLIWIONY NA TRAUMĘ

Coaching transformacyjny, szczególnie w wersji uwrażliwionej na traumę („trauma informed coaching”) pozwala nam wygospodarować regularny czas dla siebie, oświetlić na nowo zapomniane obszary swojego życia światłem świadomości, połączyć się ze sobą na nowo.

Daje to kopa energetycznego i pozwala na nowo kreować swoje życie.

 

Zapraszam na sesje profesjonalnego, poufnego coachingu uwrażliwionego na traumę.

Dla osób zestresowanych, po przeżyciu mobbingu, utraty pracy, po leczeniu wypalenia zawodowego, itp.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress