Rusza nowa grupa superwizyjna dla coachów i mentorów w Warszawie. Zapraszam do niej coachów, którzy chcieliby ubiegać się o akredytację Izby Coachingu lub EMCC oraz dla tych, którzy chcą przekształcić swoją pasję w zawód. Superwizja jest drogą praktyka do bycia profesjonalnym coachem lub mentorem.

INFORMACJE DLA UCZESTNIKÓW

PROCES obejmuje 5 spotkań – od 17 września 2019.

Można uczestniczyć w pojedynczym spotkaniu zapoznawczym 17 września i potem zdecydować o udziale w całym procesie.

Uczestnicy otrzymują ZAŚWIADCZENIE o udziale w każdym spotkaniu, przydatne do poświadczenia CPD (dokształcanie się ustawiczne) w ramach akredytacji Izby Coachingu i EMCC.
Po spełnieniu warunków wystawiam rekomendacje do akredytacji Izby coachingu lub EMCC.

Aby uzyskać CERTYFIKAT ukończenia procesu superwizji i opinię na potrzeby akredytacji EMCC EIA lub Izby Coachingu wymagane jest uczestnictwo w min. 4 spotkaniach grupy + autorefleksja.

 

 

 

KOSZT
Udział w programie jest odpłatny i wynosi:

Spotkanie wrześniowe kosztuje 150 PLN +VAT/osoba, płatne do 10.09.2019

Kolejne 4 spotkania: 600 PLN +VAT /osoba, płatne do 1.10.2019

ZASADY
Na początek proponuję zasadę poufności, otwartości, wzajemnego szacunku i partnerstwa. Resztę zasad nam potrzebnych wypracujemy razem.

TERMINY SPOTKAŃ

wtorki godz. 17:30-maks. 20:30

17 września 2019
8 października 2019
19 listopada 2019
19 grudnia 2019
7 stycznia 2020.

Dołączyć można najpóźniej w październiku. Potem grupa ma charakter zamknięty.

CZAS trwania pojedynczego spotkania zależeć będzie od liczby uczestników:
2 godziny przy liczbie uczestników 2-4 osoby
lub
3 godziny, gdy grupa liczyć będzie 5-6 osób.

MIEJSCE
Warszawa, InfoScena al. Jerozolimskie 155 lok. 68 p. XI blisko Dworca Zachodniego

UWAGA ZAPISY I WPŁATY po zakwalifikowaniu do grupy przez prowadzącą.

Wystawiam faktury.

ZGŁOSZENIA
Mail: agnieszka.kaseja@gmail.com
Messenger
tel. 794 377 307
do 10.09.2019

LICZBA MIEJSC
Minimalnie 2 uczestników
Maksymalnie 6 uczestników

TU znajdziesz wskazówki, jaki powinien być superwizor wg EMCC.

PROWADZĄCA
Akredytowana superwizorka coachingu i mentoringu Agnieszka Kaseja, jedyna w Polsce coach akredytowana przez wszystkie 3 znaczące organizacje branżowe obecne w Polsce: EMCC, ICF, Izba Coachingu. Mentor akredytowany EIA EMCC Practitioner.
Jestem akredytowanym superwizorem Izby Coachingu.

Doświadczenie w coachingu od 1998r. Otrzymałam wtedy uprawnienia do szkolenia z coachingu (Zenger Folkman) i miałam swojego pierwszego coacha. Przez następne kilka lat sama szkoliłam menedżerów z performance coachingu (business coaching). Zaczynałam od pracy w nurcie poznawczo-behawioralnym. Od 2008r. uprawiam także life coaching (studia podyplomowe kształcące w nurcie psychodynamicznym). Od tego czasu ukończyłam ok. 800h szkolenia coachingowego, mentoringowego i superwizyjnego w różnych nurtach (Zen Coaching, CoachWise).

Obecnie najczęściej pracuję w nurcie skoncentrowanym na kliencie (na procesie), w podejściu aktywizującym przeżywanie.

Mam za dobą 800 godzin sesji jeden na jeden i 3400+ h na sali szkoleniowej oraz 6 lat doświadczenia jako menedżer pracujący w stylu coachingowym. Byłam prezesem EMCC Poland w latach 2016-2018.

Więcej o prowadzącej:
https://skutecznycoaching.pl/oferta/superwizja-indywidualna-dla-coachow-ilub-mentorow/
https://www.linkedin.com/in/agnieszkakaseja/

SPOSÓB PRACY grupy
opierać się będzie o standardy superwizyjne EMCC (European Mentoring and Coaching Council) i Izby Coachingu.

Więcej o superwizji wg EMCC:
https://emccpoland.org/2018/03/08/superwizja-podstawowe-pojecia/
https://www.emccouncil.org/quality/supervision/

DEFINICJA SUPERWIZJI

Superwizja to interakcja, która ma miejsce, kiedy mentor albo coach przedstawiają superwizorowi swoje doświadczenia z pracy coachingowej albo mentorskiej po to, aby uzyskać wsparcie oraz zaangażować się w refleksyjny dialog i uczenie się oparte na współpracy. Czynią to dla rozwoju i korzyści płynących dla nich, ich klientów i ich organizacji.

Realizowane będą 3 FUNKCJE SUPERWIZJI wg modelu Hawkinsa, P. i Smith, N. 2013:

FUNKCJA JAKOŚCIOWA – poprzez odniesienie pracy coacha/mentora do kodeksu etycznego i zestawu zasad pracy profesjonalnej.

FUNKCJA ROZWOJOWA – poprzez udzielenie superwizowanemu przez superwizora feedbacku w celu rozwijania jego umiejętności, przekazania wiedzy i kształtowania u niego prawidłowej postawy profesjonalnej.

FUNKCJA ODŚWIEŻAJĄCA /WSPIERAJĄCA – poprzez wysłuchanie w atmosferze poufności i przychylności superwizor daje coachowi/mentorowi okazję do wypowiedzenia na głos ważnych dla siebie spraw, uzyskania wsparcia i możliwości konfrontacji z nie zawsze uświadomionymi kwestiami, z osobistym ustosunkowaniem, wątpliwościami i chwilami niepewności.

ETYKA
Praca grupy uwzględniać będzie ETYKĘ profesjonalną coacha, mentora i superwizora wg Globalnego Kodeksu Etycznego (EMCC) oraz zasady etyki coacha wg Kodeksu Etyki ICF i Kodeksu Etyki Izby Coachingu.

METODY PRACY
analiza przypadku z użyciem modelu 7 perspektyw Hawkinsa, metody aktywizujące przeżywanie, na życzenie feedback po przedstawieniu przebiegu spisanej sesji coachingowej, na życzenie prowadzenie sesji na środku, dyskusja, analiza dylematów etycznych z wykorzystaniem kodeksów.

 

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress