Co się wydarzyło  na boisku w czasie meczu EURO 2020 Dania- Finlandia?

Widzieliśmy, jak Eriksen padł na murawę. Sędzia zagwizdał. Ktoś się pochylił i próbował cucić. Ktoś z numerem 4 na koszulce ruszył jak wystrzelony z procy spod bramki przeciwnika. Dobiegł do leżącego. Przewrócił na bok. Wyjął język. To był zawał. 29-letni Erikson był w stanie śmierci klinicznej. 

Przybiegli ratownicy. Czwórka zarządził sformowanie kręgu, żeby zasłonić leżącego. Sam patrzył uważnie. Pobiegł potem do krzyczącej kobiety. Patrzył jej w oczy. Łączył się z nią w oddechu. Trzymał w uścisku. Przywracał do rzeczywistości. I tyle.

 

To był kapitan drużyny duńskiej Simon Kjaer.

Czego można było się dowiedzieć o przywództwie z tej sytuacji?

Lider sprawdza się, gdy jest trudno. Zachowuje zimną krew, gdy inni płaczą. Liderowi nie trzeba mówić, co ma robić. On to wie.

Lider jest przygotowany. Lider wie, co jest ważne, nie zastanawia się, czy to, co robi jest ładne, fotogeniczne, albo czy się to komuś podoba czy nie.

Ludzie patrzą na niego. Ludzie uspokajają się, patrząc na jego spokój. Ludzi oddychają, tak jak on oddycha.

Ludzie wiedzą, że, gdy przyjdzie co do czego, ich także nie zostawi… Ludzie wiedzą, że ich także zasłoni własnym ciałem… Ludzie wiedzą, że ich krzyczące w szoku żony też znajdą w nim oparcie, a  nie zawstydzenie…

 

Ludzie wiedzą, że ich lider zrobiłby dla nich wszystko i to tak, jakby byli sami na tej planecie, a nie oglądani i oceniani przez miliony.

>>>Przeczytaj także o tym, co to znaczy, ze szef powinien być jak skała.  

https://skutecznycoaching.pl/dobry-szef-jest-jak-skala/

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress