Mentoring w EMCC Poland
W październiku przypada Dzień Mentoringu. W tym roku dzięki aktywności grupy mentoringowej EMCC Poland, znowu powraca nazwa SUPER M. Mentoring. Mentor. Mentee. Tym razem w kontekście konkursu na najlepszy program mentoringowy w Polsce.
Konferencja mentoringu SUPER M (2017)
Cudownie jest przypomnieć konferencję mentoringu z 2017 o tej właśnie nazwie.
Zorganizowała ją grupa wolontariuszy z EMCC Poland, wówczas pod moją prezesurą. Patrząc teraz na zdjęcia nowych członków EMCC z logo SUPER M, przypominam sobie ze wzruszeniem, jak wymyśliłam tę nazwę, siedząc z naszym zespołem projektowym (Krystyna Błocka-Sowińska, Piotr Jaworski, Robert Łężak) przy kawie w Klifie w Costa Coffe. I jak później pracowałam nad logo z firmą Interleones, która nas wspierała eventowo w tym projekcie.
Zapragnęliśmy wtedy zainicjować coś wartościowego, co podkreślić unikalną wartość, jaką EMCC oraz sam prof. David Clutterbuck wnoszą do mentoringu światowego. Jest to właśnie mentoring i strukturalne myślenie o programach mentoringowych.
Dzięki EMCC mentorzy na całym świecie mają do dyspozycji ujednolicone zasady roli/zawodu mentora:
- zestaw kompetencji mentora
- ścieżka szkoleniowa (EQA)
- ścieżka akredytacyjna mentora (EIA)
- standardy dla wewnętrznych programów coachingowych i mentoringowych (ISMCP)
- akredytacja szkoleń w tym zakresie (PMQA)
- akredytacja indywidualna dla HR Managers (IPMA).
Wszystkie te standardy wypracowane zostały przez grupy robocze EMCC jako dar i wskazówki praktyków dla świata mentoringu.
Nazwa SUPER M
dobrze wyraża mój szczery zachwyt dla mentoringu, mentorów i mentee.
Prof. David Clutterbuck, pionier mentoringu, założyciel EMCC (1992)
Obejrzyjcie filmik nagrany w czasie konferencji. Gościem specjalnym był prof. David Clutterbuck i jemu najpierw oddajemy głos.
LINK do filmu:
Przeczytaj wywiad z prof. Clutterbuckiem, który przeprowadziłam w 2017:
Jeśli zastanawiasz, czym różni się coaching od mentoringu, przeczytaj:

OBSERWUJ MNIE