Mentoring w EMCC Poland

W październiku przypada Dzień Mentoringu. W tym roku dzięki aktywności grupy mentoringowej EMCC Poland, znowu powraca nazwa SUPER M. Mentoring. Mentor. Mentee. Tym razem w kontekście konkursu na najlepszy program mentoringowy w Polsce.

Konferencja mentoringu SUPER M (2017)

Cudownie jest przypomnieć konferencję mentoringu z 2017 o tej właśnie nazwie.

Zorganizowała ją grupa wolontariuszy z EMCC Poland, wówczas pod moją prezesurą. Patrząc teraz na zdjęcia nowych członków EMCC z logo SUPER M, przypominam sobie ze wzruszeniem, jak wymyśliłam tę nazwę, siedząc z naszym zespołem projektowym (Krystyna Błocka-Sowińska, Piotr Jaworski, Robert Łężak) przy kawie w Klifie w Costa Coffe. I jak później pracowałam nad logo z firmą Interleones, która nas wspierała eventowo w tym projekcie.

Zapragnęliśmy wtedy zainicjować coś wartościowego, co podkreślić unikalną wartość, jaką EMCC oraz sam prof. David Clutterbuck wnoszą do mentoringu światowego. Jest to właśnie mentoring i strukturalne myślenie o programach mentoringowych.

Dzięki EMCC mentorzy na całym świecie mają do dyspozycji ujednolicone zasady roli/zawodu mentora:

Wszystkie te standardy wypracowane zostały przez grupy robocze EMCC jako dar i wskazówki praktyków dla świata mentoringu.

Nazwa SUPER M

dobrze wyraża mój szczery zachwyt dla mentoringu, mentorów i mentee.

Prof. David Clutterbuck, pionier mentoringu, założyciel EMCC (1992)

Obejrzyjcie filmik nagrany w czasie konferencji. Gościem specjalnym był prof. David Clutterbuck i jemu najpierw oddajemy głos.

LINK do filmu:

https://youtu.be/mk5LGuFA9BE

Przeczytaj wywiad z prof. Clutterbuckiem, który przeprowadziłam w 2017:

https://skutecznycoaching.pl/mentoring-wczoraj-i-dzis-wywiad-z-davidem-clutterbuckiem-pionierem-mentoringu/

Jeśli zastanawiasz, czym różni się coaching od mentoringu, przeczytaj:

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress